החל מחודש יוני 2018, על מנת להשתמש בגוגל-מפות צריך לייצר API key. גם אתרים שעד כה לא נזקקו למפתח. כולם. בנוסף, יש להגדיר לגוגל אמצעי תשלום, אפילו אם השימושים באתר שלכם הם במסגרת השכבה החינמית. מי שלא יעשה כך, לא יוכל להשתמש בשירות והמפה לא תיפתח באתר שלו.

הכרזה על הפלטפורמה החדשה ראו כאן . מדריך למשתמש הקיים לגבי השינוי ראו כאן.

1. כדי לייצר מפתח, או כדי לערוך את ההגדרות של מפתח קיים יש להכנס לכאן (אם תלכו לאיבוד, תמיד אפשר לחזור לכאן על ידי לחיצה על התפריט (3 פסים) ואז APIs and services|Credentials). בפס הכחול למעלה יש לבחור את הפרוייקט (או לייצר חדש). לאחר מכן, יש ללחוץ על שם של מפתח קיים על מנת להכנס להגדרות שלו:

google maps api key credentials

אם לא קיים מפתח, או לא קיים פרוייקט, המערכת תוביל אתכם ליצור את מה שצריך.

2. בהגדרות המפתח יש להגביל אותו לאתרים בהם תשתמשו בו (אחרת יהיה ניתן להשתמש במפתח באתרים אחרים, על חשבונכם – שימו לב שהמפתח עצמו אינו סודי וניתן יהיה לראות אותו באתר שלכם בכל כלי עזר לתכנות, ולכן ההגנה היא על ידי הגבלת השימוש). אם האתר שלכם הוא בדומיין mydomain.co.il יש להרשות את המפתח גם ב-'mydomain.co.il/*' וגם ב-'*.mydomain.co.il/*', כפי שניתן לראות בתמונה הבאה

google maps api key application restrictions

3. יש לעבור למסך הגבלות ה-API ולהרשות את כל הבאים: Maps Javascript API, Places API, Geocoding API. אם אתם לא מוצאים אותם ברשימה, יש לאפשר אותם תחילה (לעבור ל-Dashboard, וללחוץ על הכפתור Enable APIs and services, לבחור ולאפשר. הם אמורים להיות בשורה הראשונה, הקשורה לגוגל מפות. ייתכן ותצטרכו ללחוץ על View all כדי למצוא את כולם)

google maps api restrictions

4. על מנת להוסיף אמצעי תשלום למפתח קיים, יש להכנס לכאן (או לבחור Billing בתפריט) ולעקוב אחר ההוראות.